Нафта залишається в мінусі, Brent близько $84,1 за барель

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту еталонних марок знижуються ввечері у вівторок на новинах, пов’язаних з обсягами пропозиції.

Ціна жовтневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 17:56 кч становить $84,13 за барель, що на 33 центи (0,39%) нижче за показник на закриття попередньої сесії.

Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на вересень на торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на 17:42 кч знизилися на 25 центів (0,31%) і становлять $80,47 за барель. Термін дії вересневих ф’ючерсів на американський бенчмарк закінчується із завершенням торгів у вівторок. Жовтневі контракти, що торгуються активніше, дешевшають на 31 цент (0,39%), до $79,81 за барель.

Побоювання щодо пропозиції пом’якшили сподівання на відновлення експорту іракської нафти через турецький порт Джейхан, пише The Wall Street Journal. У понеділок міністр нафти Іраку прибув до Туреччини для переговорів з цього питання, зазначає газета з посиланням на повідомлення інших ЗМІ.

Постачання, що припинилися в березні через суперечку між Багдадом, Анкарою і регіональним урядом Курдистану, в разі відновлення можуть становити близько 450 тис. барелів на добу (б/д).

Ринок також оцінює дані про обсяги видобутку в Норвегії в липні. Згідно з попередніми даними Норвезького нафтового директорату (NPD), видобуток нафти в країні минулого місяця становив у середньому 1,828 млн б/д, що на 0,6% більше за червневий обсяг і на 11,5% вище за виробництво в липні 2022 року. NPD прогнозував показник на рівні 1,84 млн б/д.