Німеччина та ЄІБ надають Україні 20 мільйонів євро для енергетичного переходу: Підтримка відновлюваної енергетики та енергоефективності

Уряд Німеччини та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) оголосили про виділення гранту в розмірі 20 мільйонів євро для підтримки енергетичного переходу в Україні. Зазначено, що цей грант буде використаний для реалізації Renewable Energy Solution Programme (RES), яка спрямована на впровадження технологій відновлюваної енергетики в українських муніципалітетах.

Програма передбачає підвищення енергетичної незалежності громадських закладів, включаючи школи, лікарні та дитячі садочки, за допомогою інтеграції сонячних енергетичних систем, використання біомаси, геотермальних теплових насосів та встановлення акумуляторних батарей.

Грант є частиною широкого спектру заходів ЄІБ в Україні, спрямованих на підтримку енергоефективності та відновлення інфраструктури. За словами федерального міністра економіки та захисту клімату Німеччини, ця ініціатива сприятиме децентралізованим рішенням у сфері відновлюваної енергетики, декарбонізації енергосистеми та відновленню після російської агресії. Планується завершення робіт за програмою RES наприкінці 2024 року.

Зазначено, що германська сторона вже підтримала Україну в енергетичному секторі на суму понад 200 мільйонів євро. Програма RES, спрямована на сталу та екологічно орієнтовану енергетичну трансформацію, є ще однією ілюстрацією довгострокового німецько-українського співробітництва.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *