Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Черговий – 11-й – пакет санкцій Євросоюзу щодо Росії опубліковано в Офіційному журналі ЄС.
Частина заходів, згаданих у цьому пакеті, набуває чинності з моменту публікації, вони стосуються низки фізичних і юридичних осіб, інші згадані заходи будуть введені в дію в суботу.
Раніше повідомлялося, що цей пакет націлений на боротьбу проти обходу санкцій.
Окрім цього, в межах нових заходів ЄС запровадив санкції щодо понад 100 фізичних і юридичних осіб. У пресрелізі ради ЄС повідомлялося, що серед них – високопоставлені військові чиновники, підприємці, “російські IT-компанії, які надають найважливіші технології та програмне забезпечення російській розвідці, а також структурам, які працюють зі ЗС РФ”.
У межах 11-го пакета санкцій ЄС також скасовує тимчасові дозволи для Німеччини та Польщі імпортувати російську нафту трубопроводом “Дружба”.
Крім того, ЄС вніс “87 нових організацій до списку структур, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс Росії”, щодо них запроваджують “більш жорсткі обмеження на експорт товарів подвійного призначення і передових технологій”. Уточнюється, що до цього списку додадуть, зокрема, компанії, зареєстровані в Китаї, Узбекистані, ОАЕ, Сирії та Вірменії.
Ба більше, нові заходи передбачають “розширення заборони на транзит деяких товарів подвійного призначення, наприклад передових технологій, авіаційних матеріалів, що експортуються з ЄС до третіх країн через Росію”. Також союз “поширює заборону на експорт автомобілів класу люкс на всі нові та вживані автомобілі з об’ємом двигуна понад 1900 см3, а також на всі електричні та гібридні транспортні засоби”. Крім цього, ЄС запровадить “повну заборону на деякі типи компонентів машин”.
У межах нового антиросійського пакета санкцій ЄС повністю заборонив проїзд своєю територією вантажівкам із російськими причепами і напівпричепами.
Влада ЄС також забороняє імпорт сталепродукції та виробів, для виробництва яких використовували метал із РФ. ЄС вимагатиме в імпортерів металу до країн союзу докази того, що використовувані ресурси для переробки не надходили з Росії.
ЄС також розширив обмеження на транзит територією Росії низки товарів і технологій, які можуть використовувати в оборонному секторі. Крім цього, санкції передбачають заборону на захід до портів ЄС танкерів, що здійснюють перевалку із судна на судно нафти РФ, у випадках, коли “відповідна влада має підстави вважати, що ці судна причетні до порушення заборони на імпорт до ЄС російської нафти та нафтопродуктів, що доставляються морським шляхом”.
ЄС також продовжує призупинення дії ліцензій на мовлення п’яти російських ЗМІ: RT Balkan, Oriental Review, New Eastern Outlook, “Царьград” і “Катехон”.