Олена Зеленська про права дітей під час війни: Важливість знання та захисту

Перша леді України, Олена Зеленська, підкреслила важливість захисту прав дітей під час війни. Згідно зі статтею 38 Конвенції ООН про права дитини, кожне дитя має право на захист від війни. Цей міжнародний документ є одним із найбільш підписаних у історії та зобов’язує країни дотримуватися його положень. Олена Зеленська нагадала, що навіть Росія є однією з країн, що підписала цю конвенцію.

 

На заході, організованому ЮНІСЕФ з нагоди Всесвітнього дня дитини, презентували інклюзивні адаптації Конвенції. Це надзвичайно важливо, оскільки знання своїх прав є необхідним для кожної дитини, особливо для тих, у кого є особливості, такі як порушення зору, слуху чи дислексія, яка ускладнює читання.

 

За актуальною статистикою ЮНІСЕФ, понад 35% дітей віком до 18 років не ознайомлені з Конвенцією про права дитини, більше 50% виражають бажання дізнатися більше про свої права, а 45,4% відзначили негативний вплив війни на їхні права. Зараз країна зобов’язана поширювати інформацію про Конвенцію серед дітей та дорослих, аби всі знали про права дитини. Це закріплено в самій Конвенції, і така свідомість є ключовим елементом в захисті та забезпеченні цих прав. Олена Зеленська закликає батьків активно долучити своїх дітей до цього процесу, розповісти їм про Конвенцію, і обговорити прочитане чи переглянуте, щоб діти розуміли, що це не порожні слова, а конкретні права, які потрібно поважати та захищати.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *