Південна Азія найближчими роками буде лідером за зростанням ВВП серед регіонів, що розвиваються – СБ

Вашингтон. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Південна Азія буде найшвидше зростаючим регіоном країн, що розвиваються, у найближчі кілька років, йдеться в доповіді South Asia Development Update Світового банку (СБ).

СБ поліпшив прогноз зростання ВВП Південної Азії на 2023 рік до 5,8% з очікуваних у квітні 5,6%. Водночас очікування на наступний рік щодо регіону, куди входять Індія, Пакистан, Бангладеш, Бутан, Непал, Мальдіви і Шрі-Ланка, знижено до 5,6% з 5,9%. У 2025 році також передбачається економічне зростання в 5,6%.

Міжнародна організація також переглянула оцінку збільшення ВВП Індії у 2022/2023 фінансовому році до 7,2% з квітневих 6,9% і зберегла прогноз на 12 місяців, що завершуються в березні 2024 року, на рівні 6,3%. У 2024/2025 фінроку індійська економіка прискорить зростання до 6,4%, прогнозує Світовий банк.

“Незважаючи на уповільнення постпандемійного відновлення індійської економіки, очікується, що вона продовжить зростати більш високими темпами, ніж інші великі ринки, що розвиваються, та економіки”, – наголошується в доповіді.

При цьому негативний вплив посилення грошово-кредитної політики на внутрішній попит, найімовірніше, сягне піку наступного року, а низький рівень зовнішнього боргу Індії та стійке становище представників фінансового і корпоративного секторів згладять ефект від охолодження глобального попиту і зростання процентних ставок, пише СБ.

Раніше Світовий банк погіршив прогноз збільшення ВВП Китаю в 2024 році до 4,4% з очікуваних у квітні 4,8%. Оцінку економічного зростання на поточний рік збережено на рівні 5,1%.

За прогнозами СБ, у 2023 році зростання в країнах Східної Азії та Тихоокеанського регіону, що розвиваються, становитиме 5%, наступного року – 4,5%. Раніше передбачалося підвищення на 5,1% і 4,8% відповідно.