Зеленський вважає важливим і символічним візит іспанського прем'єра до Києва

Київ. 1 липня. ІНЕТРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський назвав важливим і символічним візит до Києва прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса.

“Сьогодні важливий, дуже символічний візит в Україну глави уряду Іспанії в перший же день головування Іспанії в Раді Європейського Союзу. І це дуже чітко говорить і про фактичну реальність у Європі, коли наш спільний європейський дім точно не уявити без нас, без України, і про пріоритет Іспанії в захисті свободи”, – сказав він у суботу після зустрічі з іспанським прем’єром.

Зеленський зазначив, що “наша спільна заява з прем’єр-міністром на підтримку європейських, євроатлантичних прагнень України стала 21-м таким документом із членами Альянсу. І це більшість. Яка готова надати Україні запрошення до членства в НАТО”.

Він закликав до початку роботи над 12-м пакетом санкцій Євросоюзу, зазначивши, що не розуміє, “чому досі не запроваджено санкції проти компанії Росатом”.

За словами Зеленського, він вдячний “за надання притулку в Іспанії понад 180 тисячам українців одразу після початку повномасштабного вторгнення в Росії. Ми це високо цінуємо, ніколи не забудемо”.

Зеленський також, за його словами, вдячний Іспанії за рішення відмовити у видачі віз російським і білоруським спортсменам на Чемпіонат Європи зі спортивної боротьби.