Прогнози зростання ВВП, підсумки візиту Єллен і реформа прямих інвестицій – огляд китайських ЗМІ

Пекін. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Зростання китайської економіки має всі шанси вийти на цільові 5% за підсумками року, незважаючи на труднощі в другому півріччі, вважають головні економісти, яких опитало видання Yicai. За їхньою середньою оцінкою, у другому кварталі китайський ВВП зріс на 6,97% у річному вираженні.

Дін Аньхуа з China Merchants Bank вважає, що головними темами для економіки Китаю в другому півріччі будуть відновлення і трансформація, а річні темпи зростання перевищать і цільові для влади 5%, і його власний прогноз на рівні 5,3%.

На думку опитаних економістів, Народний банк Китаю (НБК, центробанк країни), найімовірніше, не знижуватиме базової відсоткової ставки за кредитами (LPR) у липні, а курс долара США до юаня до кінця року опуститься до 6,97 юаня.

Після візиту американського міністра фінансів Джанет Єллен до Пекіна минулого тижня Китай очікує від США практичних дій щодо стабілізації відносин, повідомляє Китайське національне радіо. Штати мають якнайшвидше скасувати мита на китайські товари, послабити контроль експорту і зняти санкції щодо китайських компаній, щоб створити умови для розширення торговельно-інвестиційного співробітництва.

Візит Єллен був “прямим і продуктивним”, зазначає радіо. Вона продовжила говорити про національну безпеку і формулювання справедливих економічних правил, що вказує на збереження розбіжностей щодо поліпшення торговельно-економічного співробітництва між двома країнами і той факт, що США необхідно робити додаткові кроки.

Китайська влада вживатиме заходів для реформування галузі прямих інвестицій для збільшення частки прямого фінансування і стимулювання економічного розвитку. Нові правила, представлені Державною радою КНР, націлені на захист прав інвесторів, підтримку реального сектору економіки і стимулювання технологічних інновацій.

Венчурні фонди розглядатимуться окремо, що покликане стимулювати і підтримати інвестиції в інноваційні стартапи. Нові заходи набудуть чинності 1 вересня, зазначає Держрада.

Кількість зареєстрованих у Китаї в першому півріччі автомобілів на нових джерелах енергії (NEV), включно з машинами на електроприводі та гібридами, становила 3,128 млн, повідомило управління з регулювання дорожнього руху міністерства громадської безпеки. На кінець червня показник сягав 16,2 млн.

Кількість повністю електричних автомобілів становила 12,594 млн, або 77,8% від загальної кількості. Частка NEV у сукупному обсязі зареєстрованих у першому півріччі машин сягала 26,6%.

Близько 94% загальної встановленої потужності вугільної електрогенерації відповідало ультранизьким лімітам на викиди в Китаї на кінець 2022 року, повідомила галузева організація China Electricity Council у щорічній доповіді China Electric Power Industry Report.

Питомі викиди вуглекислого газу в тепловій генерації знизилися торік на 21,4% порівняно з рівнем 2005 року і становили 824 грам на кіловат-годину (г/кВт.год). Загалом в енергетичній галузі показник опустився на 36,9%, до 541 г/кВт.год.