Прибутковість 30-річних US Treasuries піднялася до максимуму з 2007 року

Вашингтон. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прибутковість американських держоблігацій продовжує зростати у вівторок, процентна ставка 30-річних US Treasuries піднялася до максимуму з 2007 року.

Продаж US Treasuries активізувався на тлі зростання очікувань, що Федеральна резервна система (ФРС) підвищить ставку ще раз цього року й утримуватиме її на високому рівні протягом тривалого часу.

Прибутковість 30-річних держпаперів США, за даними на 16:15 кв у вівторок, становить 4,849% річних. Під час торгів вона піднімалася до позначки 4,872% річних, що є максимумом з 2007 року.

Прибутковість 10-річних US Treasuries оновила 16-річний максимум під час торгів, досягнувши 4,754% річних, за даними Market Watch. За даними на 16:15 кв вона становить 4,724% річних.

Американському ЦБ може знадобитися підвищити базову ставку ще один раз до кінця поточного року і потім утримувати її на високому рівні протягом тривалого часу, щоб домогтися зниження інфляції до цільового рівня в 2%, заявила напередодні президент Федерального резервного банку (ФРБ) Клівленда Лоретта Местер.

Член ради керівників ФРС Мішель Боуман зазначила в понеділок, що, незважаючи на нещодавні ознаки уповільнення інфляції в США, для її повернення до цільового рівня може знадобитися ще кілька підйомів ставки.

Увагу трейдерів цього тижня спрямовано на дані щодо американського ринку праці. Так, у вівторок о 17:00 кв. м буде оприлюднено звіт про кількість відкритих вакансій у США за серпень, а в п’ятницю – вересневі дані Мінпраці США про безробіття.

Судячи з котирувань ф’ючерсів на рівень ставки ФРС, шанси на те, що американський ЦБ збереже її незмінною (на рівні 5,25-5,5%) на засіданні 31 жовтня – 1 листопада, трейдери оцінюють у 74%, за даними CME FedWatch.

Імовірність підйому ставки на 25 базисних пунктів у грудні ринок оцінює у 38%, зазначає Market Watch.