Прибуток компаній S&P 500 у II кв. впав максимально за 3 роки – прогноз

Нью-Йорк. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сукупний прибуток компаній, що входять у розрахунок фондового індексу S&P 500, у другому кварталі знизився на 7,2% у річному вираженні, прогнозують експерти, яких опитало FactSet.

Якщо цей прогноз справдиться, динаміка прибутку компаній індексу стане найгіршою з другого кварталу 2020 року, коли його падіння становило 32%, пише газета The Wall Street Journal.

Прибуток компаній S&P 500 знижується третій квартал поспіль на тлі стійкої інфляції в США, ослаблення споживчої довіри і тривалого посилення грошово-кредитної політики Федеральною резервною системою (ФРС).

Проте з початку поточного року S&P 500 зріс на 15%.

Виторг компаній індексу, згідно з консенсус-прогнозом аналітиків, зменшився вперше з третього кварталу 2020 року – на 0,3%.

На цей тиждень заплановано публікацію квартальних звітів одразу трьох великих американських банків – JPMorgan Chase & Co., Citigroup Inc. і Wells Fargo & Co., і таких компаній як PepsiCo Inc., UnitedHealth Group Inc. і Delta Air Lines.

Багато експертів очікують зростання корпоративних прибутків поточного року і уважно стежитимуть за прогнозами компаній під час сезону звітності, що стартує цього тижня.

У третьому кварталі прибуток компаній S&P 500 зросте на 0,3%, у четвертому – на 8%, прогнозують аналітики, яких опитало FactSet.