Рада адаптувала принципи держрегулювання тваринництва до європейських норм

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада підтримала проєкт закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва”, повідомив народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк у телеграм-каналі.

Ухвалення відповідного законопроєкту №8290 в цілому підтримали 248 народних депутатів на пленарному засіданні в п’ятницю за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Мета законопроєкту – приведення законодавства у сфері якості та безпечності продуктів і кормів, а також благополуччя тварин, у відповідність до норм Європейського Союзу.

Законопроєкт передбачає введення в практику нових визначень: лот, ензим, харчовий ароматизатор, традиційний харчовий продукт, твердження про користь для здоров’я, ремісничий харчовий продукт.

Документ описує особливі вимоги до реалізації та маркування продуктів, а також запроваджує відповідальність за їх недотримання; передбачає надання споживачам відомостей щодо споживчих якостей продукції, щоб виробник не міг вводити їх в оману.

Законопроєкт впроваджує в Україні дію міжнародних стандартів ISO 23662:2021 та ISO/TS 19657:2017, які контролюють якість натуральних харчових інгредієнтів.

Після набуття чинності законопроєктом №8290 в Україні має бути створено Державний реєстр харчових ароматизаторів та харчових ензимів.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/4454