Рятувальники вважають, що знайдені раніше уламки належать зниклому в Атлантиці батискафу – CNN

Вашингтон. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Члени пошукової групи, яка шукала батискаф “Титан”, котрий зник під час експедиції до “Титаніка”, вважають, що виявлені в четвер уламки належать зовнішньому корпусу підводного апарату, повідомляє в четвер CNN із посиланням на отриманий від рятувальників документ.

“Уламки, виявлені в зоні пошуку зниклого батискафа, вважаються частинами зовнішнього корпусу підводного човна”, – повідомляє телеканал.

У документі наголошується, що пошуки “Титана” триватимуть.

Зі свого боку компанія OceanGate Expeditions, яка опікувалася відправленням туристичних експедицій до затонулого “Титаніка”, повідомила в заяві, що життя п’ятьох пасажирів батискафа “на жаль, було втрачено”.

“Наші серця з цими п’ятьма душами і кожним членом їхніх сімей у цей важкий час. Ми оплакуємо їх загибель”, – ідеться в заяві, яку також наводить CNN.

Берегова охорона США пізніше в четвер підтвердила виявлення уламків батискафа “Титан”.

Контр-адмірал берегової охорони Джон Могер заявив, що під час операції виявлено п’ять великих уламків батискафа. Їх характер свідчить про те, що на судні стався вибух. Імовірно, саме він став причиною загибелі людей, які перебували на борту.

Могер зазначив, що пошукові загони продовжать обшукувати місцевість. Зокрема вони спробують знайти тіла загиблих.

За даними американської берегової охорони, батискаф, імовірно, вибухнув приблизно за 500 м від затонулого “Титаніка”.

Раніше повідомлялося, що в зоні пошуку зниклого батискафа було виявлено уламки, але не зазначалося, чи є вони частинами “Титана”.

19 червня стало відомо, що батискаф, на борту якого перебували п’ятеро людей, зник в Атлантичному океані під час туристичної експедиції до “Титаніка”. У пошуках батискафа беруть участь американські та канадські кораблі й літаки, а також плавуча база Polar Prince, з якої занурювався “Титан”. До рятувальних робіт також долучилося судно французького океанографічного дослідницького інституту з освоєння моря.

Вартість одного місця у восьмиденній експедиції, які пропонує компанія OceanGate Expeditions, становить $250 тис.

“Титанік” затонув 15 квітня 1912 року після зіткнення з айсбергом під час рейсу із Саутгемптона до Нью-Йорка. У катастрофі загинули майже 1,5 тис. осіб.