Ринок оренди в Києві повертається до сезонності, у серпні очікується зростання цін – bird

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На столичному ринку оренди житла спостерігається зростання попиту, у серпні очікується традиційне збільшення цін, вважають аналітики з команди iOS-застосунку для оренди квартир bird.

“Серпень – традиційно високий сезон. Наплив студентів, повернення людей із відпусток, підготовка до школи, садочка, зміна місця проживання ближче до навчального закладу тощо – попит зростає, а разом із ним і ціна. Поступове зростання попиту на оренду вже сьогодні свідчить про те, що 2023 рік не буде винятком”, – ідеться в пресрелізі.

За даними bird, у серпні 2022 року попит на оренду квартир у столиці збільшився на 16% порівняно з попереднім місяцем, у 2021-му – на 16%. Водночас медіанні ціни на оренду зросли на 10% та 6% відповідно.

Як зазначено, водночас наразі попит на оренду все ще не повернувся до довоєнного рівня, хоча повернення до сезонних коливань є позитивним сигналом для ринку.

Bird – перший застосунок для пошуку оренди квартир зі штучним інтелектом. Наразі він має близько 400 тис. користувачів в App Store.

До 2022 року bird працював виключно в Києві. У Львові застосунок запущено 13 грудня 2022 року завдяки отриманому компанією гранту від Google. Крім того, торік сервіс запустив застосунок birb у Лондоні та планує запуск у Варшаві.