Столтенберг про постачання касетних боєприпасів: Кожен союзник сам вирішує, якого роду боєприпаси постачати Україні

Брюссель. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначає, що питання постачання Україні касетних боєприпасів – це виключно справа кожного конкретного союзника.

Так у п’ятницю в Брюсселі в штаб-квартирі Альянсу на пресконференції він прокоментував на прохання журналістів питання постачання Україні касетних боєприпасів.

“НАТО як Альянс не має позиції щодо Конвенції про касетні боєприпаси. І коли йдеться про касетні боєприпаси, між союзниками є різні думки, оскільки деякі з них підписали конвенцію, інші – не підписали. Тому кожен союзник сам ухвалює рішення, якого виду озброєння постачати Україні”, – пояснив він ситуацію.

Столтенберг також розповів, що касетні боєприпаси вже використовували у війні в Україні “обидві сторони”. “Різниця лише в тому, що Росія використовує касетні боєприпаси, щоб атакувати, захопити Україну. Україна використовує (їх) для того, щоб себе захистити від агресії. І всі союзники, незалежно від того, підписали вони Конвенцію про касетні боєприпаси чи ні, згодні з тим, що ми маємо надавати Україні військову підтримку. Але якого типу озброєння і боєприпаси – вирішувати союзникам”, – підсумував генсек Альянсу.