Total і алжирська Sonatrach зміцнюють газову співпрацю, розвиватимуть ВДЕ

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Французька нафтогазова TotalEnergies підписала низку угод із алжирською держкомпанією Sonatrach, спрямованих на збільшення видобутку і постачань газу та розроблення проєктів у галузі відновлюваної енергетики, йдеться у пресрелізі Total.

Партнери мають намір наростити виробництво на родовищах Tin Fouye Tabankort II (TFTII) і Tin Fouye Tabankort Sud (TFT sud) на півдні Алжиру завдяки модернізації інфраструктури та бурінню нових свердловин.

Очікується, що видобуток на TFTII TFT sud до 2026 року перевищить 100 тис. барелів нафтового еквівалента на добу (б. н. е./добу). На сьогодні він становить близько 60 тис. б.н.е./добу.

Також компанії продовжили на 2024 рік дію домовленостей про постачання на адресу Total 2 млн тонн скрапленого природного газу на рік через французький порт Фос-Кавау.

Sonatrach і TotalEnergies також спільно працюватимуть над низкою проєктів у галузі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в Алжирі, зокрема з виробництва водню на експорт і постачання нафтогазових родовищ електроенергією за допомогою сонячної генерації.

Фінансових умов угод не розкривають.

Акції TotalEnergies дорожчають на 1% на торгах у понеділок. Ав вак