У Києві "детективне агентство" незаконно стежило за людьми – прокуратура

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Правоохоронці Києва викрили “детективне агентство”, учасники якого здійснювали незаконне стеження за громадянами та продавали інформацію з державних і правоохоронних баз даних, інформують у Київській міській прокуратурі.

“За процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва викрито та припинено діяльність так званого детективного агентства, учасники якого здійснювали протиправне стеження за громадянами з використанням спеціальних технічних засобів та незаконно збували інформацію з державних та правоохоронних баз даних (ч. 2 ст. 361-1, ч. 3 ст. 362 КК України)”, – ідеться в повідомленні міськпрокуратури в телеграм-каналі у вівторок.

Згідно з матеріалами слідства, учасники “детективного агентства” за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом візуального спостереження і стеження за маршрутами пересування осіб.

“До переліку послуг агентства також входило надання інформації з державних і правоохоронних баз даних”, – наголошується в повідомленні.

За інформацією прокуратури, оплату за свої послуги так звані детективи брали на банківські гаманці, оформлені на підставних осіб, залежно від замовленого обсягу інформації вартість послуг становила від $200 за надання відомостей із баз даних до $1000 за послуги з візуального спостереження, складання досьє на людину.

Крім того, як наголошують у прокуратурі столиці, один із “детективів” на замовлення третіх осіб неодноразово замовляв інформацію, що перебуває у володінні державного підприємства “Національні інформаційні системи”.

У повідомленні пояснюється, що зі свого боку невстановлені особи, зловживаючи своїм службовим становищем за грошову винагороду, здійснювали перевірку фізичних осіб за наявними базами даних і передавали отриману інформацію “детективу”.

Під час досудового розслідування правоохоронці провели низку оперативних закупівель та обшуків, за результатами яких задокументовано протиправну діяльність зазначених осіб. Функціонування сайтів агентства заблоковано.

Одному з фігурантів повідомлено про підозру у вчиненні злочину, вирішується питання обрання йому запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії щодо притягнення до відповідальності всіх учасників групи.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Голосіївського управління поліції Києва за оперативного супроводу ГУ СБУ в м. Києві та Київській області.

Джерело: https://t.me/kyiv_pro_office/2396