"УЗ" ввела додаткові конвенції для одержувачів вантажів у порту "Ізмаїл"

Київ. 7 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Через накопичення вагонів із вантажами в напрямку порту “Ізмаїл”, що відбувається внаслідок зупинок роботи на час повітряних тривог, АТ “Укрзалізниця” (УЗ) запровадило додаткові конвенційні запити на адресу одержувачів вантажів у порту, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи “УЗ” Валерій Ткачов.

“У кого понад 30 діб черга, ми блокуємо можливість запланувати… Але також введено конвенційні заборони для підприємств, на яких також можливі великі черги. На них ми дали заборону відвантаження”, – сказав Ткачов на нараді, присвяченій темі перевезення зернових вантажів залізничним транспортом у четвер.

На сьогодні в напрямку порту “Ізмаїл” діють вісім конвенційних заборон, шість із них запроваджено щодо операторів, які приймають зернові вантажі.

Ткачов також повідомив, що, окрім конвенцій, запроваджених щодо компаній, черги до терміналів яких перевищують 30 діб, “УЗ” була змушена запровадити додаткові заборони і щодо інших компаній, які допускають накопичення вагонів з вантажами, зокрема, ТОВ “Софт Марін”, ТОВ “Славутич Руда”, ТОВ “Юнікорнс”, ТОВ “Трансюкрейн”, ТОВ “РА-Транс”, ТОВ “Портінвест-Лоджистік”. Він уточнив, що мірою опрацювання операторами вагонів із вантажами, з низки операторів заборони будуть зняті, але для деяких продовжать діяти до скасування.

За словами Ткачова, удари по інфраструктурі впливають на показники середньодобового вивантаження. “Було 133 вагони на добу (в/д), а стало 124 в/д. Це все через удари. Але ми працюємо – залізниця працює. Я дякую співробітникам, дякую терміналам, які працюють. Вони навіть у таких складних і небезпечних умовах приймають зернові вантажі та забезпечують експорт зерна”, – сказав він.

Під час наради представник Одеської залізниці повідомив, що через повітряні тривоги та обстріли лише з початку вересня порт “Ізмаїл” втратив 17 повноцінних годин роботи.

“Стосовно Ізмаїлу також є проблеми, пов’язані з повітряними тривогами та обстрілами. Лише з початку місяця вже 17 годин звучав сигнал повітряної тривоги, під час якої порт не працює. Ми втратили практично добу повноцінної роботи порту”, – сказав він.

На сьогоднішній день черга вагонів з вантажами в напрямку порту “Ізмаїл” становить 6,43 тис. вагонів, зокрема 2,61 тис. вагонів із зерном.

“Ми бачимо, що черга на Ізмаїл поступово знижується, але це завдяки тому, що ми змушені лімітувати… не дозволяємо вантажитися тим операторам, які мають великі черги, доки вони не поглинуть наявні вантажі. Тому черга потроху зменшується”, – сказав Ткачов.

Раніше “УЗ” ввела конвенції на переміщення всіх видів вантажів для семи з 41 одержувача вантажів у морському порту “Ізмаїл”.