В умовах нового максимуму літнього енергоспоживання 21 серпня українська енергосистема взяла рекордний обсяг аварійної допомоги – "Укренерго"

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Україні 21 серпня було зафіксовано новий максимум літнього споживання електроенергії, у зв’язку з чим енергосистема у вечірні години взяла рекордний обсяг аварійної допомоги з Польщі та Румунії – 2000 МВт-год.

“Вчора, 21 серпня, був зафіксований новий літній рекорд – вечірній максимум споживання перевищив попередній показник 16 серпня на 1,3%. Це дуже багато, зважаючи на обмежені через ремонти можливості електростанцій з виробітку електроенергії”, – повідомило НЕК “Укренерго” в телеграмі у вівторок.

Як поінформували в компанії, “Укренерго” було змушене для покриття попиту з 18:00 до 22:00 застосувати аварійну допомогу з енергосистеми Польщі та Румунії. Її загальний обсяг становив рекордні 2000 МВт-год.

“Аварійна допомога є останнім і найдорожчим заходом екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не вимагає відключення споживачів”, – зазначили в НЕК.

У компанії також повідомили, що внаслідок російських ракетних обстрілів уранці у вівторок є нові пошкодження в мережах Дніпропетровської, Харківської, Запорізької та Херсонської областей.

“На Донеччині до знеструмлень через бойові дії вчора додались відключення через негоду. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових”, – доповнили в НЕК.

За даними “Укренерго”, у вівторок здійснюється імпорт незначних обсягів електроенергії зі Словаччини та Молдови в ранкові та вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 356 МВт. Експорт відсутній.

Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2285