ВАР вимагає припинити необґрунтоване переслідування двох провідних агропідприємств Черкащини

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Двом провідним агропідприємствам Черкаської області СТОВ “Воля” та ТОВ “Золотоніський бекон” заблокували рахунки та безпідставно порушили проти них кримінальні справи за підозрою у привласненні державної дотації на будівництво картоплесховища, зерносховища та відгодівельного комплексу, повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Згідно з повідомленням, 7 червня о 8:00 до місць проживання власників, директорів та адміністративних будівель СТОВ “Воля” та ТОВ “Золотоніський бекон”, які входять до групи компаній Time, прийшли близько 50 співробітників поліції та СБУ. Вони здійснили обшуки, вилучили готівку у працівника, вилучили документи та арештували рахунки компаній.

Юрист компаній Сергій Барілов повідомив, що об’єкти давно здані в експлуатацію і пройшли відповідні перевірки комісій Мінагрополітики для отримання компенсації. В ухвалі суду на обшук було дозволено вилучати лише документи, датовані після 2020 року. Однак правоохоронці, на своє переконання, вилучили також усю готівку в працівника ТОВ “Золотоніський бекон”.

“У постановах на обшук було багато помилок, а документи вилучали аж із 2013 року. Під вечір п’ятниці, 7 липня, ми дізнались, що нам заблокували рахунки. Це майже паралізувало роботу підприємств та поставило їх на шлях дуже прискореного знищення. При цьому складу злочину немає. У нас усе добудовано і введено в експлуатацію”, – наголосив Барілов.

Співзасновник господарств Юрій Ткаченко заявив, що агропідприємства готові відстоювати свої права в суді. Він може надати всі необхідні документи для підтвердження діяльності побудованих із залученням державної допомоги підприємств.

ВАР засуджує дії правоохоронних органів, вказує на неприпустимість блокування роботи агропідприємств під час війни через необґрунтовані звинувачення.

“Закликаємо зняти арешт із рахунків СТОВ “Воля” та ТОВ “Золотоніський бекон” для збереження їхньої роботи. Ці компанії давно працюють на українському ринку, мають відмінну ділову репутацію та активно допомагають військовим на фронті”, – зазначили у ВАР.

У бізнес-об’єднанні нагадали, що до купівлі ТОВ “Воля” у 2010 році нинішніми власниками господарство занепадало.

Наразі господарство має земельний банк у 2500 га, 900 га з яких перебувають під зрошенням і 500 га – під овочами. На підприємстві працює понад 150 людей. Минулого року компанія перерахувала до бюджетів різних рівнів понад 13 млн грн і вже понад 5 млн за I півріччя 2023 року. ТОВ “Золотоніський бекон” має понад 70 тис. голів свиней, за якими доглядають більш як 120 працівників. Минулого року загальні сплати податків до бюджету сягнули майже 6 млн грн і вже майже 7 млн грн за перші шість місяців 2023 року.

У жовтні 2021 року на території СТОВ “Воля” було завершено будівництво холодильника для зберігання картоплі на 15 тис. тонн, а на ТОВ “Золотоніський бекон” наприкінці 2020 року споруджено елеватор для зберігання комбікорму та відгодівельний комплекс.

Загальна вартість картоплесховища сягнула понад 36 млн грн, зерносховища – 27 млн грн, а відгодівельного комплексу – 41,7 млн грн. Об’єкти ввели в експлуатацію, після чого отримали державну підтримку за програмою відшкодування вартості будівництва Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За холодильник для картоплі держава відшкодувала 18 млн грн, за зерносховище – майже 12 млн грн, а за відгодівельний комплекс – 14,7 млн грн. Побудований елеватор є частиною майбутнього заводу з переробки кукурудзи потужністю 100 тис. тонн продукції на рік.

Загальний обсяг інвестицій сягнув 180 млн грн. Завдяки їм буде створено додатково 70 робочих місць. Продукцію заводу планується використовувати для власних потреб, продавати на внутрішньому ринку, а також експортувати.

На дочірньому підприємстві ТОВ “Золотоніський бекон” – ТОВ “Грюнвег” будують найбільше в Україні підприємство з виробництва пшона. Загальна сума інвестицій – 96 млн грн. На заводі буде створено 50 робочих місць. Підприємство практично добудовано. Очікувався запуск у серпні 2023 року.

Як повідомлялося, нещодавно ВАР звернулася до народного депутата, голови Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів Галини Янченко з проханням вжити заходів для припинення необґрунтованого кримінального переслідування стосовно ТОВ “ДК ВЕТ”, СТОВ “АФ Маяк” та їхніх посадових осіб.