Велика Британія в рамках програми IFC надасть $30 млн на підтримку енергобезпеки України

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Велика Британія робить внесок у $30 млн у програму IFC (International Finance Corporation) ERA (Economic Resilience Action, програма з підтримки економічної стійкості) для підтримки енергетичної безпеки України на тлі вторгнення Росії, повідомила корпорація.

Як наголошується в переданому агентству “Інтерфакс-Україна” релізі IFC у четвер, про підписання відповідної угоди було оголошено в четвер у Лондоні в рамках URC2023 поряд з іншими угодами за програмою фінансування та підтримки приватного сектора в Україні в різних сферах його діяльності.

IFC очікує, що фінансування Великої Британії мобілізує ще $100 млн інвестицій для підтримки відновлюваної енергетики та енергоефективності в Україні.

Корпорація зазначає, що енергетика є одним із найбільш постраждалих секторів України, потреби у відновленні якого оцінюються в $47 млрд.

Згідно з релізом, IFC, підрозділ Групи Світового банку, розпочав програму підтримки приватного сектору в Україні в грудні 2022 року. Вона передбачає реалізацію проєктів на суму $2 млрд, фінансування яких відбуватиметься з власного рахунку IFC разом із гарантіями та пільговим фінансуванням (або грантами) від урядів країн-донорів. Оголошені 22 червня угоди передбачають перші фінансові внески від Великої Британії та Сполучених Штатів Америки в цю програму.

Як повідомлялося, 21 червня Міністерство енергетики України та Міністерство закордонних справ у справах Співдружності націй і розвитку (FCDO) Великої Британії в рамках URC2023 у Лондоні уклали меморандум про Енергетичне партнерство, який передбачає, зокрема, створення нового Фонду викликів у сфері “зелених” інновацій InnovateUkraine розміром £62 млн.

Уряд Великої Британії на своєму сайті зазначив, що з цих коштів £25 млн піде на платформу Ukraine Economic Resilience Action Міжнародної фінансової корпорації для зміцнення енергетичної безпеки України.