Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт про введення Е-марки акцизного податку

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт про введення з 1 січня 2026 року електронної марки акцизного податку для алкоголю, тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет.

Ухвалення відповідного законопроєкту №8287 підтримали 252 народні депутати на пленарному засіданні в середу, повідомив член фракції “Голос” Ярослав Железняк у телеграм-каналі.

Народний депутат нагадав, що Е-марка надасть можливість відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача та контролювати повноту і своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари. Крім того, кожен громадянин зможе ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару.

“Створення Електронної системи обігу підакцизних товарів забезпечить електронну взаємодію між державними органами та суб’єктами господарювання, унаслідок чого обтяжливий процес замовлення паперових марок акцизного податку відійде в минуле; система ще на етапі замовлення розрахує та виставить рахунок до сплати в частині сум акцизного податку за замовлені марки”, – написав Железняк.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/4434