Шведський ЦБ підвищив ставку на 25 б.п., обіцяє ще один підйом цього року

Стокгольм. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Центральний банк Швеції (Riksbank) підвищив ключову відсоткову ставку на 25 базисних пунктів – до 3,75% річних з 3,5% за підсумками засідання в четвер.

Riksbank також дав зрозуміти, що має намір продовжити її підйом цього року. Нові дані, зокрема, про несподівано швидкі темпи зростання споживчих цін у сфері послуг, а також ослаблення шведської крони, свідчать про те, що інфляція в країні слабшає повільніше, ніж очікувалося, зазначають у ЦБ.

“Для того, щоб домогтися повернення інфляції до цільового рівня в 2% в осяжному майбутньому, нам необхідно ще більше посилити грошово-кредитну політику, – йдеться в заяві ЦБ, опублікованій за підсумками засідання. – Ми вважаємо, що ставку буде піднята ще принаймні один раз у поточному році”.

Riksbank зберіг прогноз інфляції у Швеції на 2023 рік на рівні 8,9% і підвищив прогноз на 2024 рік до 4,3% з 4%.

Шведський ЦБ також має намір прискорити темпи скорочення обсягу активів на балансі, тепер він щомісяця продаватиме держпапери на 5 млрд крон ($462 млн), а не на 3,5 млрд крон, як раніше.

“Це може призвести до зміцнення крони і підвищити можливості ЦБ щодо стримування інфляції”, – зазначає в повідомленні Riksbank.

Курс крони піднімається після публікації підсумків засідання ЦБ. Пара євро/крона торгується на рівні 11,7466 крони проти 11,7699 крони на закриття попередніх торгів.