Від лісапетів до реанімобілів . Як змінилась творчість солістки Лісапетного батальйону та чим може бути корисним розважальний гурт під час війни, – інтерв’ю з Наталією Фаліон

Наталія Іванівна Фаліон – засновниця гурту Лісапетний батальйон. Українська співачка,педагог та культурна діячка. Заслужена працівниця культури України.

 

Наталіє Іванівно, передусім хочу спитати чи доречно в цей тривожний і тяжкий час для країни давати концерти,писати нові пісні? Як ви думаєте,яка відповідальність лежить зараз на Вас та вашому колективі?

Так,дійсно,війна змінила все. Змінились погляди людей,думки,бажання,світосприйняття , емоції,багато людей навіть впали в дипрессію від безвиході. І тому,на мою думку,людям творчості потрібно було швидко переорієнтуватися та щось змінити,щоб підзаряджати людей позитивом,вірою в ниших воїнів,вірою в майбутнє,щоб люди були впевнені в нашій перемозі. Я на своїх концертах намагаюсь донести до слухача,що плакати в подушку – то останнє діло. Потрібно всім і кожному підтримувати один одного. Ось в чому,я вважаю свою відповідальність перед своїми шанувальниками. Це найбільше бажання донести до наших людей,що ми переможемо. І своїми піснями хоч на хвилинку хочу побачити в очах кожного той вогник надії та радості,який завжди був притаманний нашим людям.

 

Чи створили Ви нові пісні і як змінився репертуар під час війни?

У нашому колективі є цілий альбом «Україна у вогні». Ця творчість народилась під час війни. В цьому альбомі більше десяти пісень. А саме «Він із Бучі,вона з Ірпіня»,«Доброго вечора,ми з України»,«Війна війною,а город городом» та багато інших. Я вважаю необхідністю і великим проривом у своїй творчості написання таких пісень про війну та патріотизм.

 

Чи важко було переорієнтуватися від розважально- жартівливих пісень до пісень на військову та патріотичну тематику?

Так,дійсно Лісапетний батальйон – це народний колектив,який чудово знає фольклор,має неперевершене почуття гумору. І тому,коли я сідаю до написання нових пісень на військову тематику ,- я намагаюсь зберігати почуття гумору в таких серйозних творах,щоб додати нашим людям впевненості в завтрашньому дні,впевненості , що наша нація непереможна завдяки нашим захисникам.

 

– Чим розважальний гурт може бути корисним державі під час війни , окрім концертної діяльності і надихаючої функції?

Хочу сказати,що кожні концерти – це не просто концерти,а концерти для наших героїв,кошти від яких ідуть на ЗСУ. Для військових ми зібрали більше мільйона гривень. В Німеччині зібрали на реанімобіль. І в Чехії десь 5000 євро. Купували розвідувальні системи Валькарія, дрони, мотоцикли, прибори нічного бачення для роти снайперів, тепловізори і купу всякого обмундирування, каски і тд. Також ми співпрацюємо з «Волонерською сотнею» з міста Застава,Чернівецької області. Разом з ними з двох великих благодійних концертів зібрали майже 70 тисяч гривень. 250 тисяч,зібрані з благодійного концерту на 1800 глядацьких місць у Харкові,які переказали місцевому військовому шпиталю. Частину коштів з виступів у Львові перерахували добровільному батальйону «ОУН». Правду кажучи,я вже й не пам’ятаю,скільки перераховано коштів для наших воїнів. Головне,що вони вкладаються з вірою в нашу перемогу.

 

– Коли я дивлюсь на Вашу творчість то здається,що у Вас все виходить без перешкод та труднощів,але це , мабуть , оманливе бачення? Чи можете Ви поділитись цим?

– Так,звичайно,без труднощів ніяк. Насамперед хочу сказати,що наша студія знаходиться у Вінниці і на сьогодні так просто туди не доїхати,тому що наш водій і оператор зараз на фронті. Але , попри всі труднощі , ми продовжуємо співати,давати концерти і волонтерити.

 

– Звідки Ви берете на все це сили?

– Таким творчім колективам як наш – не можна складати руки. Тому ми творимо,співаємо,допомагаємо нашим захисникам , бо їм ой як тяжко. Ось так я черпаю сили з вірою в наших воїнів,в наш народ,в нашу країну.

 

– Всі ми мріємо про закінчення війни. Чи задумувались Ви про цей час?Як Ви собі це уявляєте?

– Я думаю,що це мрія кожного українця. Це , звичайно , буде така ейфорія,що її можна буде передати у переможних піснях. Це знову буде нова творчість,нові пісні і концерти. Це буде великий тріумф нашої нації,де емоції будуть переповнювати всіх нас. Це будуть пісні,які передадуть ейфорію цього дня. І я їх обов’язково напишу !

 

Автор : Крістіна Фаліон-Дорчинець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *