Видано перші кредити за програмою "єОселя" на житло в споруджуваному об'єкті

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Програма “єОселя” запрацювала в житлових об’єктах на етапі будівництва, Глобус Банк видав кредит на квартиру в другій черзі ЖК Family & Friends (GEOS, заплановане введення в експлуатацію – I квартал 2024 року), повідомили в пресслужбі банку.

Як уточнюється, договір укладено на квартиру площею 87,6 кв. м на суму 2,2 млн грн терміном на 20 років за процентною ставкою 3%. Перший внесок становив 28% вартості квартири (понад 863 тис. грн), а щомісячні виплати за кредитом орієнтовно становитимуть 14,7 тис. грн.

Учасницею програми “єОселя” стала 36-річна доцентка Київського технічного університету України “КПІ ім. Ігоря Сікорського”. До початку агресії РФ вона разом із чоловіком та 11-річним сином проживала в м. Ірпінь, але внаслідок бойових дій її квартира була повністю зруйнована.

“Новий етап кредитування первинного ринку нерухомості – важливий крок для розширення можливостей “єОселі”. За час роботи програми ми бачимо, що житло в новобудовах популярне серед громадян – 31% клієнтів придбав свої квартири саме там. Переконаний, що кредитування об’єктів незавершеного будівництва дасть суттєвий поштовх ринку і, як наслідок, сприятиме економічному розвитку держави”, – наводить пресслужба слова голови правління ПрАТ “Укрфінжитло” Євгена Мецгера.

Він повідомив, що з 1 жовтня 2022 року очолювана ним компанія видала понад 1390 іпотечних кредитів для придбання вже введеного в експлуатацію житла на суму майже 1,9 млрд грн іпотечних кредитів. Очільник “Укрфінжитла” висловив переконання, що дедалі більше девелоперів ставатимуть партнерами “єОселі”, що дасть змогу розширити вибір житла для учасників програми.

За словами директора будівельної компанії GEOS Дениса Єрмоленка, компанія сподівається до кінця 2023 року за програмою “єОселя” реалізувати до 30 квартир.

“Наша компанія стала однією з найперших серед девелоперів, яка долучилася до державної програми “єОселя” й отримала акредитацію на свій об’єкт незавершеного будівництва. Наразі будівельні роботи в нашому ЖК виконано більш ніж на 80%. Тому вже на початку 2024 року власники квартир зможуть розпочати ремонтні роботи, а це понад 600 квартир”, – сказав експерт.

Голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов акцентував увагу на тому, що потенціал державної програми пільгового іпотечного кредитування на первинному ринку становить 3-4 тис. угод, а це майже 40% загальної кількості кредитів, запланованих за програмою “єОселя” до кінця поточного року. Водночас, за його словами, успішний досвід пільгової іпотеки в споруджуваних об’єктах стимулюватиме подальше зростання попиту на первинному ринку щонайменше на 10-15% до кінця 2023 року.

Він вважає, що за сприятливих, насамперед фінансових, умов до кінця року в рамках програми “єОселя” очолюваний ним банк готовий укласти до 150 іпотечних угод на придбання житла саме на стадії будівництва на загальну суму до 210 млн грн.

“Пріоритетним завданням державної програми “єОселя” має стати саме перезапуск і розвиток первинного ринку нерухомості. А успішна співпраця “Укрфінжитла”, системних девелоперів – учасників Конфедерації будівельників України та банків – це не лише можливість для громадян стати власниками омріяного житла, а ще й гучний сигнал суспільству, що, незважаючи на війну, первинний ринок поступово оживає. Саме будівельна галузь може стати рушійною силою для досить стрімкого відновлення й подальшого зростання економіки країни”, – резюмував Сергій Мамедов.

Як повідомлялося, Ощадбанк видав перший кредит за державною програмою “єОселя” для придбання житла в споруджуваному житловому комплексі у Львові (“Еко-Дім”).

Програма доступного іпотечного кредитування “єОселя” працює з жовтня 2022 року. На пільгову іпотеку під 3% річних терміном до 20 років із початковим внеском від 20% вартості житла можуть претендувати військовослужбовці-контрактники ЗСУ, працівники сектору безпеки й оборони, медпрацівники, педагоги, наукові співробітники.

Наприкінці 2022 року уряд докапіталізував “Укрфінжитло” на 30 млрд грн за рахунок випуску облігацій внутрішньої держпозики. За словами віцепрем’єра – міністра економіки Юлії Свириденко, такого фінансування буде достатньо, щоб у 2023 році видати 12-15 тис. іпотечних кредитів.

На сьогодні банками-партнерами програми є Глобус Банк, Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк і Sky Bank.

Раніше Мінекономіки анонсувало, що вже 2023 року планується збільшити перелік категорій громадян, які зможуть отримати позику на власне житло. Вони зможуть узяти кредит на придбання житла під 7% річних. В уряді планують зробити цю програму постійною.