Відновлено обладнання на одній із підстанцій у центральному регіоні, в енергосистемі зростає споживання через спеку – "Укренерго"

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – НЕК “Укренерго” відновило обладнання на одній із підстанцій у центральному регіоні, яка двічі зазнавала ракетних ударів росіян, повідомила компанія в середу.

“Ремонт підвищив надійність живлення споживачів”, – зазначили в НЕК.

Тривають також ремонти на інших енергооб’єктах, пошкоджених масованими ракетними та дроновими ударами російських агресорів.

Ще однією позитивною новиною дня, відзначеною “Укренерго”, є відновлення роботи одного енергоблока на електростанції, де 8 липня стався обвал даху (Курахівська ТЕС ТОВ “Східенерго” – ІФ-У).

Як поінформували в НЕК, станом на 12 липня через бойові дії залишаються знеструмленими 406 населених пунктів у прифронтових і прикордонних областях. Відновлення відбувається за умови безпеки для ремонтних бригад і з дозволу військових.

Через негоду також знеструмлювалися споживачі в Миколаївській та Сумській областях.

“Після помірної температури на вихідних і в понеділок спека знову сприяє зростанню споживання. Вечірній максимум споживання вчора о 21:00 був дещо вищим, ніж увечері понеділка”, – повідомили також в “Укренерго”.

У компанії звернулися до споживачів із проханням приділяти більше уваги заходам з економії електроенергії.

“На сьогодні “Укренерго” не прогнозує обмежень електропостачання, але наголошуємо на необхідності зменшити споживання електричної енергії у вечірні години для зниження навантаження на енергосистему і полегшення її балансування”, – повідомили в НЕК.

Як пояснили в компанії, увечері кожного дня стрімко зменшується активність сонячних електростанцій, але споживання при цьому залишається високим до кінця доби. Для забезпечення попиту потрібно залучати додаткові енергоблоки, кількість яких обмежена.

“Наразі тривають активні відновлювальні роботи, де це можливо, а також планові ремонти на енергоблоках атомних електростанцій. Тому в енергосистемі обмежена кількість електростанцій, які можуть виробляти електроенергію”, – доповнили в “Укренерго”.

За інформацією НЕК, у середу з 17:00 до 23:00 передбачено імпорт електроенергії зі Словаччини з максимальною потужністю близько 300 МВт, експорт відсутній.

Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2180