Вітрогенерація в Європі на мінімумі за два тижні, заявка "Газпрому" через Україну – 40,7 млн куб. м

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС – Вітрогенерація в Європі в неділю – один із найспекотніших днів цього літнього сезону – знизилася до мінімального значення за останні півмісяці. У перші дні цього тижня прогноз щодо швидкості вітру в регіоні дуже нестабільний.

УКРАЇНСЬКИЙ ТРАНЗИТ

“Оператор ГТС України” (ОГТСУ) прийняв від “Газпрому” заявку на понеділок об’ємом 40,7 млн куб. м, повідомила українська компанія. У неділю показник був 40,8 млн куб. м. Потужності заявлені тільки за однією з двох точок входу в ГТС країни – газовимірювальною станцією “Суджа”. Коридором через ГВС “Сохранівка” заявку не прийнято.

“Газпром” здійснює подання російського газу для транзиту через територію України в об’ємі, підтвердженому українською стороною через ГВС “Суджа”, – 40,7 млн куб. м на 10 липня. Заявку на ГВС “Сохранівка” відхилено”.

ОГТСУ оголосив форс-мажор приймання газу для транзиту через “Сохранівку”, оскільки не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за компресорною станцією “Новопсков”. Маршрут через “Сохранівку” забезпечував транзит понад 30 млн куб. м на добу.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Вітрогенерація в Європі в неділю обвалилася до мінімального значення за останні 17 днів. За добу вітряки змогли забезпечити лише 7,6% потреб регіону в електроенергії, повідомляє асоціація WindEurope. Від початку місяця середній показник роботи вітрогенерації був близько 15%, на піку вона перевищувала 23%. Тиждень починається з дуже непостійного прогнозу щодо сили вітру – від слабкого до помірного.

Спотова ціна газу в Європі в п’ятницю зросла на 3%. Контракт із постачанням “на день наперед” на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $369 за тисячу кубометрів.

Помітний розрив цін на СПГ в Азії порівняно з Європою. Серпневий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, що постачаються до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню) торгується на рівні $431; ф’ючерс на СПГ, що постачається до Північно-Західної Європи (LNG North West Europe Marker), – $379.

ЗАПАСИ В ЄВРОПІ

Європа продовжує закачування газу до сховищ. Поточний рівень запасів становить 79,44% – це на 15 відсоткових пунктів вище за середній показник на ті самі дати за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

За газову добу 8 липня (вихідний день) резерви вдалося збільшити на 0,34 процентного пункту. Темпи закачування, як і раніше, помітно поступаються звичайним рівням за останні п’ять років. Проте за збереження цієї інтенсивності протягом усього літа до кінця вересня можна буде забезпечити цільовий рівень у 90% наповненості сховищ.

У “Газпромі”, однак, попереджають: “Заповнення запасів газу в сховищах може стати для європейських компаній нетривіальним завданням. Це буде дуже непросто зробити з урахуванням політично мотивованих рішень, спрямованих на відмову від імпорту російського трубопровідного газу. Великий вплив на обсяги доступного на європейському ринку газу матиме конкуренція за СПГ”.

Європейські термінали з приймання СПГ у червні працювали з середньою продуктивністю 63%, з початку липня середнє завантаження становить лише 56%.

ЗАПАСИ В США

Стан запасів у ПСГ США набуває дедалі більшого значення, оскільки країна активно нарощує експорт. Найбільший американський завод СПГ Freeport LNG відновив роботу всіх трьох ліній скраплення. Це скорочує надлишок газу на місцевому ринку та підвищує пропозицію у світі.

США продовжують сезон закачування. За черговий звітний тиждень резерви газу зросли на 2 млрд куб. м – це трохи більше, ніж стандартний обсяг для цієї пори року.

Поточний рівень запасів у країні становить 60%, що на 15 процентних пунктів перевершує середній за останні п’ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США.