Вітрогенерація в Європі повернулася до звично низьких рівнів, заявка "Газпрому" щодо України – 41,7 млн куб. м

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вироблення вітряної генерації в Європі після невеликого зростання на тлі зміни погоди в понеділок і вівторок повернулося до звичних невисоких рівнів.

УКРАЇНСЬКИЙ ТРАНЗИТ

“Оператор ГТС України” (ОГТСУ) прийняв від “Газпрому” заявку на четвер в обсязі 41,7 млн куб. м, повідомила українська компанія. У середу показник був такий самий. Потужності заявлені лише за однією із двох точок входу до ГТС країни – газовимірювальною станцією “Суджа”. Щодо коридору через ГВС “Сохранівка” заявку не прийнято.

ОГТСУ оголосив форс-мажор приймання газу для транзиту через “Сохранівку”, оскільки не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за компресорною станцією “Новопсков”. Маршрут через “Сохранівку” забезпечував транзит понад 30 млн куб. м на добу.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Після невеликого зростання на тлі зміни погоди вироблення вітрогенерації в Європі повертається до колишніх доволі низьких рівнів. З початку червня показник у середньому становить 10%. За червень 2022 року вітряки забезпечили 11% споживання енергії в регіоні.

Спотова ціна газу в Європі за середу скоригувалася на 2%. Контракт із постачанням “на день вперед” на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $389 за тисячу кубометрів.

Збільшується розрив цін на СПГ в Азії порівняно з Європою. Серпневий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, що постачаються до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню) торгується на рівні $429; ф’ючерс на СПГ, що постачається до Північно-Західної Європи (LNG North West Europe Marker) – $378.

ЗАПАСИ В ЄВРОПІ

Європа продовжує закачування газу до сховищ. Поточний рівень запасів становить 76,66% – це на 16 відсоткових пунктів вище середнього показника на ті самі дати за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

За газову добу 27 червня резерви вдалося збільшити на 0,22 процентних пункти. Темпи закачування, як і раніше, помітно поступаються звичайним рівням за останні п’ять років. Проте, за збереження цієї інтенсивності протягом усього літа до кінця вересня можна буде забезпечити цільовий рівень у 90% наповненості сховищ.

У “Газпромі”, однак, попереджають: “Заповнення запасів газу в сховищах може стати для європейських компаній нетривіальним завданням. Це зробити буде дуже непросто з урахуванням політично мотивованих рішень, спрямованих на відмову від імпорту російського трубопровідного газу. Великий вплив на обсяги доступного на європейському ринку газу матиме конкуренція за СПГ”.

Європейські термінали з приймання СПГ у травні працювали із середньою продуктивністю 64%, з початку червня завантаження було аналогічним.

ЗАПАСИ У США

Стан запасів у ПСГ США набуває дедалі більшого значення, оскільки країна активно нарощує експорт. Найбільший американський завод СПГ Freeport LNG відновив роботу всіх трьох ліній скраплення. Це скорочує надлишок газу на місцевому ринку і підвищує пропозицію у світі.

США продовжують сезон закачування. За черговий звітний тиждень резерви газу зросли на 2,7 млрд куб. м – дещо більше, ніж стандартний обсяг для цієї пори року.

Поточний рівень запасів становить 57%, що на 15 процентних пунктів перевершує середній за останні п’ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США.