Виробництво пшениці в Україні становитиме 25-26,5 млн тонн, з яких шоста частина – на окупованих територіях – NASA Harvest

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Аналітики NASA Harvest (Програма з продовольчої безпеки та сільського господарства), ґрунтуючись на супутниковому аналізі, прогнозують загальне виробництво пшениці в Україні у 2023 маркетинговому році на рівні 25-26,5 млн тонн, з яких 21-22 млн тонн буде зібрано на підконтрольній Києву території, ще 4,1-4,4 млн тонн – на тимчасово окупованих територіях, повідомляє офіційний сайт NASA Harvest.

Згідно з даними супутникового аналізу, врожайність пшениці в середньому становитиме 4,27 тонна/га для всієї України, зокрема 4,53 тонна/га на підконтрольній території, 3,3 тонна/га на – окупованій.

За інформацією NASA Harvest, посівні площі під пшеницею по всій країні оцінюють в межах 5,8-6,2 млн га, з яких 4,6-4,9 млн га на контрольованих територіях, 1,2-1,3 млн га – на тимчасово окупованих територіях.

“Загалом оцінка виробництва пшениці цього року наближена до минулорічної, що зумовлено меншою посівною площею та вищою врожайністю порівняно з минулим роком, яка буде трохи нижчою за середній показник за п’ять років (до війни) у 27,9 млн тонн. Це передбачає, що всю посіяну пшеницю буде зібрано, і що супутники не можуть надати інформацію про те, хто збирав пшеницю, і чи отримає Україна економічні вигоди від своїх родючих сільгоспугідь”, – резюмували в NASA Harvest.

Джерело: https://nasaharvest.org/news/farming-warzone-nasa-harvest-releases-satellite-based-ukraine-wheat-production-estimates