Житло у Великій Британії в серпні подешевшало на максимальні за 14 років 4,6% – Halifax

Галіфакс. 7 вересня. ІНТЕРФАК-УКРАЇНА – Ціни на британську житлову нерухомість у серпні скоротилися на 4,6% у річному вираженні, що є найзначнішим зниженням з 2009 року, йдеться в повідомленні консалтингової компанії Halifax.

Наразі середня вартість нерухомості у Великій Британії становить 279,569 тис. фунтів стерлінгів ($348,2 тис.), що приблизно на 14 тис. фунтів менше, ніж у серпні минулого року, але майже на 40 тис. фунтів більше, ніж до пандемії.

Падіння цін на житло виявилося найпомітнішим на південному сході Великої Британії, де будинки подешевшали на 5%. Найповільніші темпи зниження вартості житла зафіксовано в Шотландії, де показник зменшився на 0,6%.

Скорочення цін у щомісячному вираженні становило 1,9%. Від’ємна динаміка спостерігається протягом п’яти місяців поспіль на тлі підвищення ставок за іпотечними кредитами.

Протягом наступного року ставки за іпотекою залишаться на поточному рівні – від 5,5% до 6%, що сприятиме збереженню слабкого попиту і, як наслідок, призведе до подальшого зниження цін на житло на 5,5%, вважає аналітикиня Capital Economics Імоджен Паттісон.

Іпотека стала дорожчати у зв’язку з тим, що Банк Англії почав підвищувати базові процентні ставки для боротьби з високою інфляцією.

З грудня 2021 року ставки підвищували 14 разів. Водночас унаслідок останнього коригування вони досягли позначки в 5,25%, що є найвищим показником за 15 років. Учасники ринку очікують чергового підвищення ставок наприкінці цього місяця.