Потрібні мільярди: скільки тисяч укриттів треба облаштувати у навчальних закладах

На Сході України виникла необхідність відремонтувати та побудувати 3,5 тисячі укриттів у навчальних закладах, створюючи надзвичайно складний завдання. Заступник очільника МОН, Андрій Сташків, оголосив про це під час форуму, підкреслюючи, що МОН провело аналіз стану забезпечення закладів освіти сховищами по всій країні. На Заході України, за його словами, потрібно будувати чи відновлювати всього 700 укриттів.

 

За оцінками Сташківа, загальна сума, необхідна для облаштування сховищ у навчальних закладах по всій Україні, становить 153 мільярди гривень. Однак уряд виділив лише 2,5 мільярда гривень на цю мету на наступний рік. Він визнає це недостатньо, і тому МОН взялося за роботу з міжнародними донорами та партнерами для залучення додаткових коштів.

 

Сташків вважає, що будівництво укриттів в освітніх закладах, фактично, є створенням підземних шкіл. Мінінфраструктури розробляє типові проєкти укриттів, які можуть функціонувати як місця навчання. Однак цей процес виявляється складним, оскільки потрібно обладнати вентиляцію, забезпечити якісний освітній процес та вирішити інші технічні питання.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *