USAID внесе $25 мільйонів до Фонду підтримки енергетики України

28 листопада 2023 року стало відомо, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) підписало угоду про грантовий внесок в розмірі $25 мільйонів до Фонду підтримки енергетики України.

 

Про це повідомляє Міністерство енергетики України. Цей внесок став першим урядовим внеском Сполучених Штатів до фонду, який був створений за ініціативою міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

 

Зазначається, що загальна сума зобов’язань партнерів до Фонду підтримки енергетики складає понад 329 млн євро, з них близько 192 млн євро вже перераховано від 15 спонсорів з різних секторів. Решта суми – це анонсовані та формалізовані внески, які очікуються на рахунку фонду найближчим часом.

 

З початку 2023 року в межах Фонду підтримки енергетики було укладено 132 угоди на закупівлю енергетичного обладнання, палива та матеріалів на суму майже 100 млн євро. Це свідчить про активну роботу фонду у підтримці проектів, спрямованих на розвиток енергетичної галузі в Україні.

 

Новина про угоду між USAID та Секретаріатом Енергетичного співтовариства відзначає важливий крок у співпраці для розвитку енергетичної інфраструктури України. Спільна діяльність покликана забезпечити ефективне використання міжнародної допомоги та сприяти стабільності та зростанню у сфері енергетики в Україні.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *