Прокуратура встановлює можливі правопорушення одеського військкома

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прокуратура перевіряє факти можливого незаконного збагачення, ухилення від військової служби та перевищення службових повноважень колишнім керівником Одеського обласного територіального центру комплектування, повідомляє Офіс генерального прокурора.

“Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами можливого незаконного збагачення, ухилення від військової служби та перевищення службових повноважень колишнім керівником Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ст. 368-5, ч. 4 ст. 409, ч. 5 ст. 426-1 КК України)”, – інформує відомство в телеграм-каналі в четвер.

Як наголошують у прокуратурі, під час слідства перевіряється оприлюднена у ЗМІ інформація про майно членів сім’ї посадовця за кордоном.

“За цими даними, в період дії воєнного стану вони придбали автомобілі преміум-класу та нерухоме майно у Королівстві Іспанія на загальну суму понад 196 млн грн, хоча офіційний спільний дохід родини не покриває цих витрат”, – ідеться в повідомленні.

Для підтвердження цієї інформації, як пояснюють у прокуратурі, здійснюється комплекс слідчих і процесуальних дій, а також направлено до компетентних органів Королівства Іспанії, Республіки Молдови, Румунії, Туреччини запити про міжнародну правову допомогу.

Також, згідно з повідомленням, у межах кримінального провадження перевіряються окремі факти можливого ухилення керівником Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від проходження військової служби – його перебування за кордоном нібито на лікуванні.

“Правоохоронці досліджують питання наявності законних підстав виїзду військової службової особи, яка відповідає за мобілізацію в регіоні, за межі країни під час дії воєнного стану”, – зазначається в повідомленні.

Наразі у кримінальному провадженні допитано понад 30 свідків, проведено 11 обшуків, 17 оглядів і тимчасових доступів, направлено понад 100 запитів до органів державної влади, підприємств, установ та організацій, проведено три податкові перевірки господарської діяльності членів сім’ї посадовця.

Одеського військкома звільнено із займаної посади.

Досудове розслідування доручено ГСУ ДБР і перебуває на контролі Офісу генпрокурора.

Раніше керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк повідомила, що начальника Одеського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова, у якого журналісти виявили нерухомість в Іспанії, звільнено із займаної посади.

Джерело: https://t.me/pgo_gov_ua/13926