У Києві до кінця року очікується введення в експлуатацію 42 тис. кв. м офісних площ – CBRE Ukraine

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Києві до кінця року очікується введення в експлуатацію 42 тис. кв. м офісних площ, випливає з дослідження ринку офісної нерухомості CBRE Ukraine.

Згідно з дослідженням, у першому півріччі 2023 року було введено в експлуатацію лише одну невелику офісну будівлю Unit.City B4 (13,2 тис. кв. м). Загальний обсяг конкурентних офісних площ залишився майже незмінним на рівні 2,22 млн кв. м.

Очікується, що в другому півріччі 2023 року буде введено в експлуатацію близько 42 тис. кв. м у чотирьох бізнес-центрах. При цьому БЦ Twelve (14 тис. кв. м) і БЦ Heritage (16,8 тис. кв. м) становлять 73% нової пропозиції. У CBRE Ukraine не виключають затримки в будівництві та введенні в експлуатацію.

У дослідженні констатується, що повномасштабна війна знизила девелоперську активність в офісному сегменті; обсяг офісних площ, що перебувають на стадії будівництва, зменшився. Зокрема, декілька офісних проєктів, спочатку запланованих до завершення у 2023 році, призупинено щонайменше до 2024 року. При цьому у 2022 році не було зафіксовано жодного нового девелоперського проєкту, і малоймовірно, що вони з’являться до кінця 2023 року. Тож прогнозується, що протягом наступних двох-трьох років обсяг офісної нерухомості може зрости лише за умови перезапуску призупинених девелоперських проєктів.

CBRE зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі (США) є найбільшою у світі консалтинговою та інвестиційною компанією у сфері комерційної нерухомості, дохід якої 2022 року становив $30,8 млрд. Згідно з рейтингом Fortune, входить до списку 500 найбільших у світі компаній.

Акції компанії CBRE Group Inc. торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Український офіс CBRE відкрито в січні 2008 року, він є частиною афілійованої мережі компанії.

Дослідження